This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Sandomierski Dom Długosza…

To już moja druga wizyta w tym pięknym mieście…mieście pełnym zabytków, jednym z nich
jest Dom Długosza, dziś mieści się tutaj muzeum diecezjalne…
DSCN0942.JPG
IMG_2532.JPG
Wśród eksponatów znajdziemy m.in rękawiczki królowej Jadwigi czy bogato zdobioną monstrancję…
IMG_2546.JPGIMG_2515.JPG
Dom powstał z inicjatywy Jana Długosza w 1476 r…przeznaczony był dla księży misjonarzy…na jednej ze ścian znajduje się dobrze zachowana tablica informacyjna tuż pod nią możemy zauważyć jego herb ” Wieniawa „…
DSCN0936.JPG
Muzeum powstało w 1936 r… My byliśmy muzealnymi eksponatami zachwyceni…Każda sala inne zbiory…Każdy eksponat to kunsztowna robota sandomierskich rzemieślników…Przypatrując się ornatom wystawionym za szklanymi szybami…widzieliśmy misterne wzory wyszyte na nich.Takich domów Długosz ufundował kilka np: w Wiślicy…Dziś ten budynek nazywany jest Domem Długosza to od nazwiska fundatora…Przedtem była to po prostu „wikarówka”…

DSCN0940.JPG

DSCN0938.JPGDSCN0932.JPG


Warto było wrócić do Sandomierza…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 Comments

  1. Zgadza się , bardzo ciekawa ekspozycja.

  2. Nigdy nie byłam w Sandomierzu, ale gdybym się tam znalazła, to na pewno odwiedziłabym dom Długosza i to dzięki Twojej zachęcie.
    Pozdrawiam.

  3. beautiful brickwork on that building and interesting gardens!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*