This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kamienie na Szaniec film … a książka…

Całkiem niedawno był wyświetlany film ” Kamienie na Szaniec ” …wzbudził on bardzo wiele kontrowersji…, na jego temat zdania są podzielone…Jedni go chwalą inni zaś krytykują, że nie jest wierną ekranizacją książki…Nie wiem czy dzisiejsza młodzież tak by się zachowała…jak bohaterowie książki…Sama również nie urodziłam się w czasie wojny, ani przed nią…Tylko grubo po niej…Czy miałabym taką odwagę jak ci chłopcy…pewnie nie…Do książki wracam co jakiś czas…a na film nie wiem czy bym poszła…

Tutaj można obejrzeć film i samemu porównać z książką…Czy faktycznie jest tak różny od oryginału…współczesna młodzież jest zupełnie inna, ma inne ideały…
Okładka książki Kamienie na szaniec
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

7 Comments

 1. Brzózko,każdy film który powstaje w naszych czasach a jest kręcony na lata wojny ,nie pokaże w całości prawdy..W każdym filmie jest sporo fabuły..Sa wyciągnięte z opisów wątki,ale nie ma np…dialogu jaki był w czasie różnych potyczek wojennych.Scenariusz sam musi dopisać plan działania i ogólnie na podobieństwo tamtych czasów kręcą film…Że tak mogło być..Ale nawet takie filmy trzeba oglądać ,zawsze daje do myślenia młodym ,że oni śpią spokojnie a kiedyś taka młodzież walczyła o wolność.czytałam książkę i oglądałam film..Pozdrawiam

 2. Nie jestem miłośniczką opowieści wojennych, ale tacy są. To chyba dla nich.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

 3. Wtedy także nie sami bohaterowie byli.
  Dzisiejsza młodzież inaczej wychowywana, innej presji poddana (choć Boy zdecydowanie potężniejszym był umysłem niż Maria Peszek), ale myślę że nie zabrakło by ludzi by z nich sformować nowe Szare Szeregi.

  A film i książka? nie czuję się kompetentny do oceny.

 4. Nie mam w tej kwestii sprecyzowanej opinii

 5. Dlatego warto czytać ksiązki.
  Dla mnie czytanie książek jest znacznie bardziej pouczające a juz dla potrzeb filmu czasami fakty sa troszeczkę naginane bo to wszak nie dokument i dlatego to juz nie to samo.
  Pozdrawiam

 6. Nie lubię filmów wojennych.
  Podczas oglądania mocno się denerwuję.
  Pozdrawiam:)

 7. Filmu nie widziałam, a książkę czytałam. Ja wierzę w to, że obecni młodzi ludzie też by podobnie postąpili. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*