This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kościół p.w. Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie…

Świątynia ta została ufundowana przez króla Władysława Jagiełłę…Jest w pewnym sensie wotem dziękczynnym za zwycięstwo nad Krzyżakami… w Bitwie pod Grunwaldem..

Na zewnątrz jest wmurowana tablica o tym informująca… To bardzo skromna świątynia…wnętrze  świątyni jest wręcz ascetyczne nie ma w nim, żadnych sztukaterii czy złoceń… Na końcu nawy głównej jest małe prezbiterium a w nim przepiękny drewniany ołtarz główny…
Świątynia wielokrotnie była przebudowywana ostatecznie zyskując renesansowe ornamenty…choć kościelne sklepienie jest gotyckie…Ołtarz główny jest neogotycki…jest on ażurowy i misternie rzeźbiony…W kościele jest mnóstwo przepięknych obrazów…

W świątyni możemy zobaczyć kilka ciekawych zabytków…jednym z nich jest unikatowy obraz przedstawiający Św. Brygidę…Mnie zachwyciły stojące przed ołtarzem głównym stalle…
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 Comments

 1. Czyste wnętrze, bez przeładowania ołtarzami i obrazami. Ciekawie wyglądają stalle w prezbiterium, ale z tych ujęć nie można ich dokładnie obejrzeć.
  Pozdrawiam.

 2. Thanks you for showing this beautiful building in Poland.

 3. This is glorious! Tom The Backroads Traveller

 4. amazing. the ceiling is breathtaking as well. ( :

 5. Piękna świątynia. Zewnętrzny jej wygląd nie zapowiada takiego ślicznego wnętrza. Bardzo mi się podoba zdobnictwo ołtarza głównego i siedzeń bocznych. Podobnie jest w Katedrze Kamieńskiej. Pozdrawiam ciepło.

 6. Not modest but beautiful!

 7. Kościółek jest przepiękny bo jest bardzo skromny. Stalle rzeczywiście są piękne.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

 8. Wybitnie ciekawe i rzadko spotykane jest sklepienie nad absydą. O świątyni słyszałem, ale jeszcze tam nie byłem.
  pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*