This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Cerkiew p.w.Narodzenia Bogurodzicy z Ropek…

Jest w sanockim skansenie sektor poświęcony Łemkom, to tutaj stoi sobie mała cerkiew p.w. Narodzenia Bogurodzicy…Ta łemkowska ” świątynia „kryta jest gontem…ale również jak przystało na grekokatolickie budowle sakralne jest orientowana…Zwróciła naszą uwagę swymi baniastymi kopułami…A być może również tym,że pod kopułami jest niebieski gont…niespotykany nigdzie indziej…

Darmowy hosting zdjęć<

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Cerkiew otoczona  jest drewnianym płotkiem zakończonym małą furtką…Otwarte drzwi zapraszają by przestąpić jej progi…

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Cerkiewne wnętrze kryło unikatową polichromię, a w części ołtarzowej stał pieczołowicie zrekonstruowany XIX wieczny ikonostas…

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

Darmowy hosting zdjęć

W cerkwi panowała błoga cisza…można było skupić się na modlitwie…na podziwianiu pięknych polichromii…czy przyglądaniu się cudownemu ikonostasowi…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

13 Comments

 1. Przepiękna.
  Czytałem że takie błękitne zdobienia ścian zewnętrznych, zarezerwowane były dla świątyń pod wezwaniem maryjnym – ale nie wiem czy to prawda, czy tylko przypuszczenie.
  Cerkiew czy kościół w skansenie – rozumiem potrzebę zachowania zabytku ale… te budynki powinny żyć wśród swoich – tylko że Łemków przesiedliła komuna gdzieś na „ziemie odzyskane”… a ich świątynie pozostały tu.

 2. Piękna cerkiew ,wnętrza śliczne serdecznie pozdrawiam

 3. Byłam, widziałam… Potwierdzam, że cerkiew jest przepiękna.
  Pozdrawiam:)

 4. Bardzo lubię budownictwo cerkiewne. Ma w sobie ogrom uroku. Ta cerkiew jest piękna, wspaniały ikonostas.
  Nie byłam jeszcze w tym skansenie.
  Pozdrawiam :)

 5. Piękna cerkiew, byliśmy w skansenie niestety z braku czasu nie daliśmy rady zwiedzić części o Łemkach, ale zamierzamy naprawić to w najbliższej przyszłości :) To świetnie, że można do niej wejść, w cerkwiach będących w Beskidzie należy to do rzadkości.
  Pozdrawiamy:)!

 6. Na pewno nie oparłabym się otwartym drzwiom cerkwi i z ciekawości weszłabym do wnętrza. Zresztą zawsze tak robię, gdy widzę jakąś budowlę sakralną.
  Gorąco pozdrawiam.

 7. Cóż za piękne wnętrze, można tam dużo czasu spędzić na podziwianiu wspaniałych malowideł.

 8. Piękna drewniana cerkiew, takie lubię. Wnętrze cudowne. Pozdrawiam.

 9. Odwiedzenie skansenu i zobaczenie m.in. tej cerkwi wciąż przede mną. Lubie takie wnętrza a cerkwie szczególnie mnie nakręcają. Chociaz wolę, gdy stoją w swoim naturalnym miejscu.
  Pozdrawiam.

 10. The detail, both outside and inside this beautiful church is a delight. It is a treat every Sunday to see such wonderful churches. Thanks for sharing. Tom The Backroads Traveller

 11. So different and wonderful. Love the details on the bell!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*