This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kościół p.w. śś. Piotra i Pawła w Nysie…

Wysokie strzeliste wieży przyciągały nasz wzrok już od samego wjazdu do tego starego miasta, jakim jest Nysa…Te wieże to dzwonnice kościoła ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła…
Jakże podobny do tego w Dukli…Z zewnątrz sypiąca się fasada w środku cudo…Wewnątrz możemy zobaczy freski IL GESU… Wnętrze jest doskonałym przykładem nyskiego baroku…nie przesycone w formie i treści…
W tym kościele tego baroku nie ma tak dużo jak gdzieindziej…Nam najbardziej spodobały się freski IL GESU….

Przed samym kościołem stoi figura Św. Jana Nepomucena…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 Comments

 1. Właśnie zwiedzenia tego kościoła brakowało mi podczas sesji zdjęciowej, jaka ja robiłem w Nysie. A wnętrza przepiękne. Ładnie je pokazałaś.
  Pozdrawiam.

 2. Przepiękna świątynia.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

 3. Nie chciałabym uchodzić za „złośliwca” o jakich poniżej, ale Il Gesu to rzymski kościół jezuitów pod wezwaniem Jezusa (czyli Il Gesu). Freski z Nysy zostały namalowane przez braci Schefflerów. Pozdrawiam. Joanna

 4. Tak. Joanna ma rację.
  Prawie wszystkie kościoły jezuickie były wzorowane na Il Gesù.
  Ten punkt wyjścia dla sakralnej architektury barokowej bardzo dobrze widoczny jest w kościołach; Piotra i Pawła w Krakowie, w Nysie i Kaliszu.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

 5. Every part is a delight to my eyes. Tom The Backroads Traveller

 6. I can't tell the architecture apart, but I do know that I like this church! The artwork, the decoration and everything about it is amazing.

 7. What an amazing baroque interior! A truly splendid church. All the best, Bonny

 8. Dziękuję za tak wyczerpującą podpowiedź…Pozdrawiam:)

 9. Oh wow that is stunning inside

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*