This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Święto Chleba w Staszowie.

Postanowiliśmy pojechać do Staszowa na 
odbywające się tam Święto Chleba.
Na rozpoczęcie zagrała orkiestra. 

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tak z organizowanym Święcie Chleba, zwanym inaczej Dożynkami. Mogliśmy podziwiać pięknie wykonane wieńce dożynkowe. Zorganizowano różne atrakcje np. Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Gościem wieczoru był Marcin Daniec. 
Jororzy mieli ciężki „orzech ” do zgryzienia wszystkie wieńce były bardzo piękne. Ja osobiście miałabym ciężko wybrać, który jest najpiękniejszy. Nam podobał się ten przypominający ” koguta „, a może to była słomiana kura. 
Dożynki bardzo często nazywane są Świętem Plonów. A takim możemy nazywać także winogrona.Także w jednym z wiency zobaczyliśmy winogrona leżące tuż obok chleba. Chlebusiów było tutaj mnóstwo jakie kto chciał. 
Na dożynkowych wieńcach były różnorakie zboża, ale również piękne polne kwiaty. Niektóre przystrojono w same gałązki bukszpanu, inne zaś kwiatami słonecznika. 
O znajdującym się tam chlebie poświęcę osobny post, tak samo będzie z wioską dymarską, którą urządzono na tym święcie. Marcin Daniec będzie jako ostatni. cdn…
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

7 Comments

 1. Bardzo piekne święto:)u nas jutro ba wiosce są dożynki!nie mogę sie doczekać:)

 2. Nigdy nie byłam na dożynkach, choć o tych ludowych zwyczajach wiem bardzo dużo. Kiedyś w swoim gabinecie miałam piękny wieniec dożynkowy, który sprezentował jakiś dygnitarz. Niestety, po roku wieniec się pokruszył i tylko był problem, jak to wszystko posprzątać;)
  Serdecznie pozdrawiam.
  P.S. Nie przepadam za Dańcem.

 3. Przepiękne wieńce.
  W jakimś skansenie oglądałam wieńce dożynkowe. Byłam nimi oczarowana.
  Chleby wyglądają bardzo apetycznie.
  Pozdrawiam:)*

 4. Będzie o nich post.
  Serdecznie pozdrawiam:)

 5. Lubię takie Święta. Ilość pokazanych przez Ciebie dostatków, zaskakuje. Nie sądziłam, że jest ich aż tyle:) Jest na co popatrzeć i co podziwiać!
  Pozdrawiam:)

 6. Piękne wieńce, też bym miała problem z wyborem najładniejszego :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*