This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ołtarz główny z krzeszowskiego sanktuarium.

Spędzaliśmy krótki wrześniowy urlop na Dolnym Śląsku. Postanowiliśmy pojechać do Krzeszowa. To tam znajduje się sanktuarium poświęcone Matce Boskiej Krzeszowskiej. Jej wizerunek jest starszy od częstochowskiego o jakieś 100 lat. Właściwie to post jest poświęcony ołtarzowi w którym umieszczono wizerunek Matki Boskiej.

Cały ołtarz ma około 24 metrów wysokości jego centralnym punktem jest obraz przedstawiający wniebowzięcie N.M.P. jest to dzieło Piotra Brandla. Ołtarz jest kwintesencją baroku, pełno tu złoceń zdobień i wszelkiego rodzaju aniołów. 
To już kolejna moja bytność w tym unikatowym miejscu. Z każdą wizytą Krzeszów pięknieje. Być może odkrywamy jego piękno na nowo. Na tle wielkiego ołtarza ikona Matki Boskiej wydaje się bardzo malutka.

Autor obrazu w krzeszowskiej świątyni nazywany jest czeskim Rubensem.Niektóre z jego obrazów wiszą w polskich kościołach np. na Skałce, a także w Krzeszowie. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 Comments

  1. Looks like an art gallery.

  2. Very interesting. Thanks for your comment on my blog. :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*