This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Miniatura Białego Domu w Inwałdzie.

Każdy kto ogląda wiadomości wie co to ” Biały Dom”, że jest to siedziba prezydenta USA. Miniaturę tego ogromnego gmachu mogliśmy zobaczyć w Inwałdzie. Spacerując wśród miniaturowych budowli. 

Tylko w telewizji mogłam zobaczyć ” Biały Dom „. Patrząc na miniaturę jest to ogromna budowla z licznymi zakamarkami. Budowla zaczęła powstawać w 1792 roku, budowano ją przez 8 lat. Obecnie mieszka w nim prezydent Barrack Obama wraz z rodziną.

Tak wygląda w oryginale Biały Dom w Waszyngtonie. Jego miniaturę mogliśmy podziwiać w Inwałdzkim Parku Miniatur. Dla nas to jedyna możliwość zobaczenia niektórych budowli np. tej w Ameryce. Amerykanie są dumni ze swojego Białego Domu. Tak naprawdę nazwa ” Biały Dom ” obowiązuje dopiero od 1901 roku, wcześniej był nazywany ” Pałacem Prezydenckim” czy Siedzibą Władz Wykonawczych. Kilkakrotnie był przebudowywany, ostatnia przebudowa nastąpiła w 1929 roku. Te przebudowy były spowodowane pożarami.

Każda Pierwsza Dama urządza „Biały Dom” po swojemu. U nas takim ” Białym Domem ” jest Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu. Być może kiedyś będzie jego miniatura w Inwałdzie. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Comments

  1. Kiedyś byłam z uczniami na biwaku nad pewnym jeziorem. Jako że mieszkaliśmy w środku lasu pod namiotami, musieliśmy korzystać z WC, które na szczęście tam się znajdowało. Było ono pomalowane na biały kolor, więc uczniowie zawsze mi mówili, że idą do białego domu;)
    Z tego, co wiem, obecnie podwyższa się ogrodzenie Białego Domu, bo nie brakuje szaleńców, którzy chcą się dostać na teren posiadłości prezydenta USA.
    Serdecznie pozdrawiam.

  2. Lubię parki miniatur. Tego jeszcze nie odwiedziłem. Szkoda, że nie spróbowano odwzorować również najbliższego otoczenia Białego Domu.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*