This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Adventus.

Już w niedzielę zaczął się adwent, czas oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa w postaci maleńkiego dzieciątka. Na honorowym miejscu wieniec adwentowy, jak co roku.
  Adwent trwa od 23 – 28 dni. W tym czasie na stołach stawiamy wieńce adwentowe. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego ” adventus ” i oznacza po prostu przyjście. Pojawiło się w Starożytnym Rzymie. Jego mieszkańcy w ten sposób określali przyjazd Cezara. Z biegiem wieków słowo to przejęli chrześcijanie, którzy tym słowem określali ponowne przyjście Jezusa Chrystusa.
     1690e62ce7778179d42b8f261e7af30b.jpge8b0549aa27a4bc249cee3d051bd99e7.jpg Adwent dzielimy na dwa podokresy. Pierwszy z nich zaczyna się w 29 listopada i będzie trwał do 16 grudnia, a drugi zacznie się 17 grudnia i będzie trwał aż do samej wigilii. Ten drugi podokres jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 Comments

 1. Życie jest wielkim podróżowaniem dookoła cudownego adwentu serdecznie pozdrawiam

 2. Zawsze czekam na ten piękny, radosny ale i refleksyjny czas.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

 3. Piękny czas oczekiwania.
  Pozdrawiam.

 4. O proszę jak świątecznie się zrobiło :)

 5. Miło patrzeć na adwentowy wieniec, bo przypomina o nadchodzących Świętach. Pozdrawiam.

 6. To ciekawe, że tradycja adwentu pochodzi ze Starożytnego Rzymu. Pozdrawiam :)

 7. Pięknie pasują te czerwone świece do zielonego tła gałązek. Oczekujemy.

 8. Wieniec adwentowy to piękna tradycja…

 9. Tradycje w narodzie trwają i są piękne. Pozdrawiam.

 10. nie wiem dlaczego nie ma tu mojego komentarza…. pamiętam pisałam, ze w tym roku czas do świat wyjątkowo szybko mi płynie…
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*