This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Dukla – sanktuarium Św. Jana.

Dukla niewielka miejscowość leżąca na trasie do przejścia granicznego Barwinek. To w niej znajduje się sanktuarium poświęcone Św. Janowi z Dukli. Owego świętego na ołtarze wyniósł nasz papież Jan Paweł II. podczas jednej z pielgrzymek do ojczyzny.

Gdy zobaczyliśmy po raz pierwszy sanktuarium fasada przedstawiała obraz nędzy i rozpaczy. Tynk odpadał ogromnymi płatami.Gdy jechaliśmy tamtą drogą kolejny raz naszym oczom ukazały się stojące rusztowania. Cała świątynia nimi była otoczona. Nasze pierwsze słowa brzmiały ” nareszcie „. Jeszcze trochę i zaczęłyby cegły wypadać, a wtedy już tylko niewielki krok do ruiny.

Wnętrze świątyni przesycone jest barokiem, pełno tu barokowych złoceń czy sztukaterii,a jednocześnie bardzo ciemne.Co trochę krzyżuje się z barokowymi ścianami z innych kościołów, gdzie ołtarze odcinały się od bieli ścian. Tu wręcz ściany zlewają się z ciemnymi ołtarzami. Uwagę przykuwa ołtarz główny, a w jego centralnym miejscu Ukrzyżowany Jezus.Jednak celem naszej podróży do tej małej miejscowości był znajdujący się tutaj pałac Mniszków. O pałacu kiedy indziej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

7 Comments

 1. Ładnie położony na wzgórzu kościół z bogatym barokowym wnętrzem. Pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie.
  Pozdrawiam.

 2. Cudowna sceneria relacja fantastyczna piękne ujęcia zdjęciowe wnętrze kościola ekstra serdecznie pozdrawiam w niedzielę

 3. To trzecie foto jak z horroru brrr… mogliby bardziej zadbać… to naprawdę szpeci…

 4. Such a lovely interior to that church.

 5. Such beautiful architecture…thanks for sharing.

 6. Faktycznie, kościół aż prosił się o renowację. Szkoda by była, aby zmienił się w ruinę, bo wnętrze piękne.
  Cieplutko pozdrawiam.

 7. Wonderful church, amazing inside

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*