This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Podziemny wodospad z dawnej kopalni złota w Złotym Stoku

DSCN7398.jpg

Dziś chcę was zabrać do dawnej kopalni złota, mieści się ona w Złotym Stoku. To tutaj znajdziemy jedyny w swoim rodzaju podziemny wodospad, nigdzie w Polsce nie ma takiego, a może nawet w Europie. Wodospady zawsze kojarzyły mi się z powierzchnią ziemi, tym bardziej zainteresował mnie ten.

DSCN7399.jpg

DSCN7402.jpg

DSCN7405.jpg

Idziemy w stronę tego podziemnego wodospadu asfaltową drogą miedzy wapiennymi wzniesieniami. Niewielka furtka prowadzi do Sztolni o nazwie Czarna, po zejściu w dół. znajdujemy się na wysokości szczytu tego wodospadu. Patrząc na niego przypomniał mi się wodospad nad jeziorem Bled w Słowenii, jednak tamten był dużo wyższy.

DSCN7410.jpg

DSCN7419.jpg

DSCN7420.jpg

DSCN7421.jpg

Wodospad ten jest bardzo urokliwy, spadająca z ogromnym hukiem woda dawała pozorny spokój. Niedaleko tego unikatowego wodospadu znajduje się bardzo ciekawy chodnik ponoć ukryto w nim skarb III Rzeszy. Ten skarb owiany jest ogromną aurą tajemniczości. Czy jest tam ukryty tego nie wiadomo. Z pewnością to tylko legenda by przyciągnąć rzesze turystów, co się znakomicie udaje.

DSCN7423.jpg

DSCN7424.jpg

DSCN7422.jpg

Warto było przyjechać do Złotego Stoku, choćby po to by zobaczyć ten jedyny w swoim rodzaju wodospad.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 Comments

 1. Rzeczywiście robi wrażenie!
  Serdeczności :)

 2. Masz rację warto zobaczyć i posłuchać szumu wodospadu w takim miejscu. Pozdrawiam.

  • Wodospad w kopalni w Złotym Stoku jest bardzo trudno sfotografować, ale to miejsce rzeczywiście jest urokliwe…

   • Monika B

    24 marca 2016 at 13:12

    To prawda, jest trudny do sfotografowania. Dlatego moje zdjęcia są jakie są.
    Pozdrawiam:)*

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*